fbpx

Araştırmacı Yazar – Sosyolog Nimet Erenler Gülkökü’nün Heyecanla Beklenen Beşinci Kitabı Okuyucuyla Buluşuyor

Araştırmacı Yazar – Sosyolog Nimet Erenler Gülkökü’nün Heyecanla Beklenen Beşinci Kitabı Okuyucuyla Buluşuyor

Kadının duyguları onun koruyucu, kollayıcı, geliştiren, sevgisini yansıttığı ve yaşattığı en güçlü yönüdür.

Eğer kadın, duygularını sağlıklı yaşayamazsa ve yorumlayamazsa yakıp yıkan, kendisine ve çevresine zarar veren biri olması da söz konusu olabilmektedir. İşte bu nedenle kadının potansiyel gücü olan duygularını yönetmesi, bilinçli olmasıyla çok ilişkilidir.

Ayrıca kadının birçok alanda kendisini iyi tanıması, duyguları ve bilinçli düşünceleri ile aklını işletmesi, karşılaştığı sorunları sahip olduğu potansiyel gücüyle nasıl dönüştürebileceğinin farkındalığını oluşturması gerekir. Ve toplumun iyileşebilmesi için kadın bilinci, evrensel bir bilince taşınmalıdır.

Kültür - Sanat | Quality Dergisi | 26 Haziran 2019

“İnsan; geçmişin, bugünün ve geleceğin içinde yaşayan, değişen ve gelişen bir canlı. Bu çok yönlü durum, her zaman ilgi duyduğum ve onu anlamak için çaba gösterdiğim bir alan oldu. İnsan, somut ve soyut yönüyle anlamaya ve anlaşılmaya değer bir varlık. Kendimizi anladıkça içinde bulunduğumuz toplumu, çevreyi, doğayı ve diğer canlıları anlayabiliriz. Yaşam, benim için hep bir okul oldu. Atalarımdan getirdiğim bilgilerle, bu yaşamımda edindiklerimi insanların hizmetine sunmak, yaşamımın anlamı oldu..” 

Nimet Erenler Gülkökü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir