fbpx

Kur’An-ı Kerim’in Apocrypha’sı

Kur'An-ı Kerim'in Apocrypha'sı

Kur'an'a Dair Bir Ta'likat

Dinler tarihi, dinlerin toplumu çevreleyen ve bu etkilerin izleri; kulaktan dolma, eksik, çarpık ve yanlış bir şekilde yerleştirerek devam etti. Kadim dönemlerde dinler bilgeliği ve bilimi temsil ederek, günümüzde dinler tam tersi bu tarafta aşağıya çekilmiştir. Bu indiriliş, Sümer Uygarlığı'nın son dönemlerinde yani yaklaşık 5-6 bin yıl önce başlatıldı, İskenderiye Kütüphanesi'nin yakını ile devam ediyor ve bundan sonra kalan parşömenler ise gömülerek bilgisini kaldırıldı. Geriye kalan kırıntı bilginin ise üstü örtüyle. İşte Apocrypha kelimesi de bundan önce literatüre girmiştir. Bu sonuç tüm insanlığı geliştirme etkileyici etkileniyor 'ben' lerini güçlendirirken insânlığa gölge düşüren bir sonuca taşımıştır.

Son yüzyılda yapılan arkeolojik kazılar ve ortaya çıkarılan tarihi eserler, tarihi deşifrasyonu (Sümer, Mısır, Maya ve diğer uygarlıklar) bizlere pek çok ülkede önceden doğma fırsatını da sağlamlaştı. İşte Yazar, "Kur'ân-ı Kerîm'in Apocrypha'sı" adlı eseri, adlı bu kaynaklardan da faydalanarak kalemediği.

Sonuç olarak okuyucuya bu bilgi bütünlüğünü sunarken, çok çok karmaşıklığı netleştirmek yoluylala birlikte kişisel insiyatifi kullanımda da serbest bırakmaktadır.

Sümer tabletlerine; 2012 Maya Kehanetleri'nden "Sur" içerikli ayetlere; kıyametten Foton Kuşağı'na; Dem ile Havva'nın yasak elmayı yemesinden oruç geleneğine; cennet ve cehennemin gerçekte ne varsa; Kuran'da yer alan Kaf, Lam, Mim gibi özgün kelimelerin Naakal Dili'ndeki açıklamalarının olduğu yerde pek çok konu başınızı dasınız. Bugüne kadar hiç değinmemiş olması ve bilgileri bu kitapta okuyacağınızı söylemek hiç abartılı bir ifade olmayacaktır.

(Tanıtım Bülteninden)
 
 

Kitaptan Alıntılar

 • Nimet Erenler Gülkökü
  Kendine hesap sorup verebilen bir dişi, KADIN; kendine hesap sorup verebilen bir erkek de artık ADAM olma yolundadır.
  Nimet Erenler Gülkökü
 • Nimet Erenler Gülkökü
  İnsan, kendi içindeki yaratıcı güce, akıl ve duygu ilişkisi kurabildiği oranda ulaşacaktır.
  Nimet Erenler Gülkökü
 • Nimet Erenler Gülkökü ​
  Bağımlılık; kendi içimizdeki yaratıcı kaynağı hatırlayıp dönüştürmek yerine, onu başkası ya da başkaları tarafından karşılama arzusudur. Bir başka deyişle, üretmeden tüketmektir.
  Nimet Erenler Gülkökü ​
 

Comments are closed.